Table of Contents

Alarmy

Do alarmów wykrytych przez ActiveView można dostać się przez dwie listy:

Obie listy pozwalają wybrać alarm i otworzyć jego szczegóły..

Obsługa alarmów jest najważniejszym zadaniem użytkownika ActiveView. Dlatego, gdy wystąpi nowy alarm, ActiveView powiadomi o tym użytkownika przy pomocy sygnałów dźwiękowych i wizualnych.

Cykl życia alarmu

Alarmy po wykryciu przez ActiveView, są grupowane po obiektach z których zostały zgłoszone. Przez pojęcie 'alarm', należy rozumieć grupę alarmów, które pojawiały się jeden po drugim.

Alarm jest zawsze w jednym z następującym statusów:

Alarm, który został wykryty przez aplikację, otrzymuje status “Nowy”.

Kolejne alarmy/alarm z tego samego obiektu, są dodawane do już istniejącego. Status się nie zmienia. Jeśli jednak alarm pochodzi z innego obiektu, ActiveView traktuje go, jako nowy alarm (jest wyświetlany jako oddzielny element).

Gdy użytkownik potwierdzi alarm (przez wybranie odpowiedniej opcji), jego status zmienia się na “Potwierdzony”, a każdy kolejny alarm (z tego samego obiektu) zostanie dodany do już istniejącego, bez zmiany statusu.

Gdy alarm znajduje się w statusie “Nowy” lub “Potwierdzony”, użytkownik może go zaznaczyć, jako “Obsłużony” (przez wybranie odpowiedniej opcji). Statusy alarmów zmienione na obsłużone nie mogą już zostać przywrócone (jest to koniec cyklu życia alarmu).

Jeśli w tym samym momencie wywołanych będzie więcej niż jeden alarm, ActiveView potraktuje je jako nowe alarmy (będą wyświetlone jako osobne elementy o nowym statusie).

Lista alarmów

Aby otworzyć panel alarmów, należy wybrać Alarmy z menu głównego.

Lista alarmów

Panel alarmów zawiera następujące elementy:

Obie listy są aktualizowane automatycznie w momencie wykrycia nowego alarmu lub zmiany statusu już wykrytego alarmu.

Alarmy w obu listach sortowane są najpierw po priorytecie (najważniejsze są na górze) i dopiero później po czasie wykrycia przez ActiveView (w grupie alarmów z tym samym priorytetem, na górze zostaną wyświetlone te najstarsze).

Na obu listach znajdują się następujące informacje o alarmie (od lewej do prawej):

Na liście alarmów, dostępne jest menu kontekstowe dla alarmu. Zawiera ono następujące opcje:

Alarmy - menu kontekstowe

Szczegóły alarmu

Po dwukrotnym kliknięciu na dany alarm, po prawej stronie pojawia się Szczegółowy widok alarmów, który zawiera istotne informacje na temat alarmu. Można również wykonywać akcje z nim związane.

Szczegóły alarmu

Szczegółowy widok alarmu zawiera następujące elementy:

Dostępne są następujące akcje:

Wyświetlanie zdjęć z aplikacji AT Mobile

Jeśli użytkownik aplikacji mobilnej AT Mobile, wysłał otagowany wybranym typem raport wraz ze zdjęciem i komentarzem, to po przejściu do widoku “Szczegóły alarmu” na liście będą widniały dwa nowe zdarzenia - NEW_PHOTO oraz CONTENT_READY.

Po kliknięciu na NEW_PHOTO rozwinie się lista, gdzie dostępne będą szczegółowe informacje na temat raportu z aplikacji mobilnej.

Po naciśnięciu na CONTENT_READY rozwinie się lista, gdzie oprócz nazwy i typu urządzenia oraz numeru identyfikującego w pozycji Content, dostępny będzie link do wyświetlenia zdjęcia. Kliknięcie na Click to see the photo sprawi, że po prawej stronie wyświetlone zostanie zdjęcie, wykonane z aplikacji mobilnej AT Mobile.

Historia alarmów

Aby otworzyć panel z historią alarmów, wybierz opcję Historia w zakładce Alarmy w menu głównym.

Historia alarmów

Alarmy w historii mogą być wyszukiwane według następujących kryteriów:

Przycisk > uruchamia wyszukiwanie. Przycisk X czyści kryteria wyszukiwania.

Powiadomienia o Alarmie

ActiveView informuje użytkownika o alarmie na dwa sposoby. Zmienia wygląd zakładki Alarm w menu głównym oraz odtwarza dźwięk powiadamiający.

Pełna wizualna notyfikacja

Oba typy powiadamiania mają dwa tryby: subtelny i pełny.

Subtelne powiadomienie oznacza:

Pełne powiadomienie oznacza:

Powiadomienie o alarmie występuje zgodnie z następującymi zasadami: